Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 4. 2017

Speciální díl talk show na Opavském majálese

Speciální majálesové Hovory s... Jakuba Plaskury v rámci Divadelního dne Opavského majálesu mimořádně se třemi hosty. Všichni jsou propojení se Slezskou univerzitou, každý je zajímavý něčím jiným.

Tradičně v Klubu ART 10. 5. v 19.30. Vstupné je zdarma.

Jakub CHROBÁK
Bohémský básník, kritik a pedagog Slezské univerzity s nezaměnitelnou vizáží bude dalším z hostů Hovorů v majálesovém speciálu. Své verše publikoval například v literárních časopisech Tvar, Literární noviny, Host, Texty aj. Je editorem bilanční antologie Nejlepší české básně 2016. Přímo z pera Jakuba Chrobáka pocházejí například sbírky Jak prázdné kolo, po ráfku nebo Až dopiju, tak zaplatím. Jeho rodištěm je Vsetín, hodně času však tráví v Ostravě a v Opavě, kde se na Slezské univerzitě stal v podstatě symbolickou tváří filozoficko-přírodovědecké fakulty. Chrobák vás nikdy nemusel učit, přesto víte, kdo to je a jak vypadá, pokud navštěvujete FPF.

Karolína MALIŠOVÁ
Rodačka z Opavy žije v Oticích a je studentkou prvního ročníku oboru Lázeňství a turismus na Slezské univerzitě, ale hlavně jde o modelku a Českou Miss Earth 2015. Na mezinárodní soutěži krásy Miss Earth ve Vídni se dostala mezi 16 nejkrásnějších dívek v klání, které vzniklo v roce 2001 na Filipínách, což byl nemalý úspěch a zase jednou potvrdila otřepané rčení, že Češky jsou prostě nejkrásnější na světě. Kromě kariéry modelky se začala relativně nedávno věnovat dráze blogerky pro opavské nákupní centrum Breda.

Ondřej PUPÍK
Student oboru Učitelství pro střední školy (zaměření čeština a dějepis) je prototypem člověka, který by potřeboval, aby měl den alespoň 25 hodin. Neexistuje snad student, který by toho stíhal tolik jako Ondřej Pupík – bývalý předseda studentské asociace ASPSU, člen univerzitního divadelního souboru DRAMKROU, člen univerzitního pěveckého sboru aj. Není příliš akcí, které jsou spojené se Slezskou univerzitou, aby alespoň okrajově neměly něco společného s jeho jménem. Člověk, který byl přijat na univerzitu v Českých Budějovicích i na UK v Praze, ale odešel téměř přes celou republiku do Opavy.